Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Eurydice Türkiye Ulusal Birimi

Eurydice Türkiye Ulusal Birimi

 

TR_ustbant

EURYDICE TÜRKİYE ULUSAL BİRİMİ


EURYDICE Türkiye Birimi, 2003 yılı Aralık ayında Millî Eğitim Bakanlığı Araştırma Planlama ve Koordinasyon kurulu Başkanlığı'nın altında bir birim olarak kurulmuştur. Halen, Strateji Geliştirme Başkanlığı İstatistik ve Performans Yönetimi Daire Başkanlığı bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

EURYDICE Türkiye Birimi çalışmalarını iki yılda bir EURYDICE Avrupa Birimi ile anlaşmalar imzalayarak gerçekleştirmektedir. Bu faaliyetlerde amaç, karşılıklı mutabakata varılan uluslararası çalışmalara ve yayınlara Türkiye adına katılarak veri sağlanmasıdır. Çalışmaların bir bölümü, anlaşma doğrultusunda EURYDICE Türkiye Biriminin üniversitelerden danışmanlar ile birlikte yürütülmektedir. Aynı zamanda anlaşma kapsamında, EURYDICE tarafından İngilizce olarak yayınlanan kaynakların Türkçeye tercümesi yapılarak belirli sayıda çoğaltım işlemi gerçekleştirilmekte başta Üniversiteler olmak üzere ilgili kuruluşlara dağıtımı yapılmaktadır.

Merkezi Brüksel'de olan Eurydice Avrupa Birimi Eurydice ülke koordinatörlerinin katılımıyla yılda bir kere bir sonraki yılda yapılacak çalışma programını ve çalışma takvimini belirlemek, bir veya iki kere de çalışmaların yürütülmesi ile ilgili bilgi alışverişi yapmak için toplantı düzenlemektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı Atatürk Bulvarı No98 A Blok 4.Kat Bakanlıklar Kızılay / ANKARA - 90 (312) 413 18 98 / 413 27 48 / 413 55 69

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.